Щурм Грац - Аякс - 01.08.2018

Отборите на Щурм Грац - Аякс се изправят един срещу друг в среща реванш от втория квалификационен кръг на Шампионска лига. Двубоят е в сряда, 1 август, от 21:30 ч. на стадион "Меркур Арена" в Грац.

Тимът на Аякс потвърди ролята си на фаворит преди седем дни, когато успяха да надиграят своя опонент с 2:0 в първия мач от това съперничество в Шампионската лига. Въпреки че все още домакините имат шанс за продължаване в следващия предварителен кръг, австрийците ще се нуждаят от чудо, за да се върнат след такава загуба срещу опонент като Аякс.

Наставникът на Аякс Ерик тен Хаг започна с 4-3-3 в първия мач като Давид Нерес, Хаким Циех и Клаас-Ян-Хунтелар водеха нападението на тима. Мароканският атакуващ полузащитник, който откри резултата в 15-та минута, а Ласе Шоне удвои аванса на тима малко след това като двамата направиха много силен двубой. Новото попълнение Душан Тадич направи официалния си дебют за Аякс, като се появи от пейката, за да замени голмайстора Шоне в последните 25 минути от срещата.

Щурм Грац спечели правото да се включи в Шампионската лига за пръв път от седем години след като остана на второ място в австрийската Бундеслига миналия сезон зад шампиона Залцбург. Независимо от това, те нямаха късмет с жребия, който ги изпрати срещу холандския гранд, които са големи фаворити да продължат напред, особено след първия мач в Амстердам.

Предвид впечатляващия атакуващ потенциал на Аякс, както и мотивацията, с която ще влязат домакините в срещата, то очаквам да видим поне три попадения в мача.

Прогноза: Над 2.5 гола

efbet

Направете залог на тази среща през efbet. Лицензиран букмейкър за България.
[18+]

© 2009-2018 Мачовете.ком. Всички права над материалите в сайта запазени. | Контакти