Страсбург - Монпелие - 23.02.2018

Двубоят в петък вечер Страсбург - Монпелие поставя началото на 27-ия кръг във френската "Лига 1. Срещата е на 23 февруари от 21:45 ч. българско време.

Домакините от Страсбург се намират на 14-о място с актив от 30 точки. Те имат осем победи, шест равенства и дванадесет загуби през този сезон в "Лига 1". Страсбург са отбелязали 32 попадения и са допуснали 47, което показва, че са резултатен отбор. За сравнение предстоящият им съперник Монпелие е вкарал 24 гола и е допуснал само 21 попадения. Тук ни очаква сблъсък на две различни тактики като предстои да видим дали офанзивната игра на домакините ще им донесе успех.

В миналия кръг Страсбург загуби с 2:5 от Пари Сен Жермен на "Парк де Пренс". Така парижани взеха реванш за поражението с 1:2 на терена на Страсбург през първия полусезон. Новакът шокира футболната общественост във Франция, когато победи ПСЖ по-рано през сезона. С този успех "синьо-белите" загатнаха, че може би ще се спасят от изпадане. В момента тимът има четири точки аванс пред опасната зона, което не е голяма преднина и те се нуждаят от добър резултат срещу Монпелие.

Гостите през този сезон се представят много по-добре в сравнение с последните си две-три кампании, когато бяха в долната част на класирането. Монпелие заема шесто място в момента и е само на точка зад петия Нант. Шампионът от сезон 2011/12 ще се стреми да си спечели място в Лига Европа и затова им са необходими победи срещу тимове от долната част на таблицата. В миналия кръг Монпелие надигра Метц с 1:0 като гост, но сега според мен ще имат доста повече трудности и е много вероятно да видим попадения в двете врати.

Прогноза: Гол/Гол