Монако - Сент Етиен - 12.05.2018

Отборът на Монако посреща състава на Сент Етиен в двубой от 37-ия кръг на "Лига 1". Срещата е на 12 май, събота, от 22:00 часа наше време на "Стад Луи II" в Монако.

Домакините се надяват на ново класиране в Шампионска лига и в момента те се намират на трета позиция в шампионата на „Лига 1“ с актив от 74 точки. Отборът на Монако има точка аванс пред основния си конкурент за третото място Марсилия. Това означава, че хората на Леонардо Жардим нямат право на грешка до края на сезона, ако искат отново да са част от ШЛ, на същото мнение са и efbet - дават предимство на домакините

В миналия кръг монегаските се представиха на ниво и успяха да спечелят трите точки като гости на Каен. Преди този двубой Монако не бе печелил в три поредни мача. Те дори бяха разгромени от шампиона ПСЖ с 1:7, а също така загубиха и от непретенциозния тим на Гингам. Сега обаче Монако не може да си позволи повече издънки и излиза за трите точки срещу коравия тим на Сент Етиен.

Гостите допуснаха поражение с 1:3 от състава на Бордо в последния си мач. Сент Етиен е в първата половина на класирането като заема шеста позиция. Те дори могат да изпреварят петия Рен и да се класират директно за груповата фаза на Лига Европа. В последното си гостуване в лигата на Монако, Сент Етиен се представи слабо и допусна поражение с 0:2. Монегаските бяха победители през първия полусезон с 4:0 и то на чужд терен, така че очаквам отново да стигнат до успеха и дори да водят още на почивката.